Přejít na hlavní obsah

Tiskové zprávy

Stíháme další policisty, kteří si vydělávali ukládáním pokut

5. říjen 2019
Dva policisté zařazeni na Územním odboru Olomouc od října roku 2018 do července letošního roku ukládali řidičům pokuty příkazem na místě, z nichž část finančních prostředků neodevzdali a obohatili se tak nejméně o 6 500,- Kč. Ve sledovaném období si v rámci dohledu nad bezpečností silničního provozu vytipovali řidiče, kterým udělili pokutu v takové výši, aby byla akceptovatelná a přestupce ji mohl zaplatit na místě. Povinné položky bloku vypsali standardně propisovací tužkou, avšak položku o výši uložené pokuty vypsali perem tzv. rollerem. Jedná se o pero, které má speciální inkoust, který lze mazat a následně znovu přepsat. Díl B předali po zaplacení přestupci a u dílu A pokutového bloku, který se odevzdává nadřízenému, částku smazali a přepsali ji za nižší. Finanční rozdíl si pak ponechali pro svou potřebu.

Policisté jsou v tuto chvíli obviněni ze spáchání přečinů zneužití pravomoci úřední osoby a zpronevěry. V případě prokázání viny jim hrozí až pětiletý trest odnětí svobody nebo zákaz činnosti.

Po celou dobu nám poskytovalo součinnost Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje.



kpt. Ivana Nguyenová
tisková mluvčí

kontakty

  • Telefon - 974 839 734
  • E-mail - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
  • Datová schránka - ID: v7m7926

Informační servis

Policista stíhán v souvislosti se služebním zákrokem v Českých Budějovicích

25. červen 2026

GIBS hledá svědky dopravní nehody u obce Debrno

23. červen 2026

GIBS zajistila přes 10 litrů „tekuté extáze“, část přechovával policista

22. květen 2026

Příslušník Vězeňské služby ČR se měl dopouštět vydírání a násilí na ženách

11. březen 2026